nalezených produktůPro všechny výsledky stiskněte enter

Snižujeme energetickou náročnost průmyslových areálů

Snižujeme energetickou náročnost průmyslových areálů
Jak zajistit snížení energetické náročnosti budov průmyslových a logistických podniků? V čem jsou hlavní přednosti komplexního řešení tuzemského výrobce LED svítidel s výrobním podnikem v Kamenickém Šenově? Publikováno v roce 2016.

Jak zajistit snížení energetické náročnosti budov průmyslových a logistických podniků? V čem jsou hlavní přednosti komplexního řešení tuzemského výrobce LED svítidel s výrobním podnikem v Kamenickém Šenově?


Tyto a další dotazy na téma „úspory“ jsme položili Jiřímu Tůmovi, jednateli společnosti THOME Lighting s.r.o.

Společnosti THOME Lighting se podařilo realizovat mnoho významných realizací pro strojírenské podniky a logistická centra. Jak byste charakterizoval jejich základní požadavky, které jste úspěšně vyřešili?

Z jednání našich obchodníků s potencionálními zákazníky je při přípravě projektu nejčastějším požadavkem správce budovy snížení nákladů spojených s údržbou osvětlovací soustavy a dále snížení spotřebované energie.

Jaký počet realizací jste uskutečnili s vašimi výrobky v posledních letech? Můžete jmenovat některé společnosti, jejichž požadavkům vyhovělo vaše řešení?

V průběhu roku 2014–2015 evidujeme více než 200 realizovaných zakázek na území České a Slovenské republiky, Polska a Rakouska. Z významnějších realizací v průmyslovém sektoru mohu jmenovat společnosti jako Vaillant Industrial Slovakia, Foxconn Technology CZ, BOGE Elastmetall, VVISS, Burgmaier Precision, Hellmann Worldwide Logistics, DPP Praha, Harmanec – Kuvert, s.r.o., COFELY a.s. atd.

Jako v každém oboru tak i ve vaší branži se potýkáte s konkurencí. Prozradíte nám, jaké jsou přednosti vašeho řešení v porovnání s již zmíněnou konkurencí, pokud to není vaše obchodní tajemství?

Samozřejmě, že v našem oboru LED osvětlení působí spousta společností, mnohé s velmi krátkou dobou působností v oboru, ale také renomovaní výrobci, jak z České a Slovenské republiky, tak i ze zahraničí. Dle mých poznatků je základem našeho úspěchů pečlivá příprava projektu, který nazýváme „zákaznické řešení na míru“, při kterém klademe důraz na maximální efektivitu při využití technického potenciálu našich výrobků.

Můžete nám přiblížit postup resp. jak proběhne realizace od A do Z? Kolik času trvá od vznesení požadavku zájemce po samotnou realizaci?

Pokud nás zájemce kontaktuje na info@thomelighting.com je přidělen na základě regionu našemu obchodníkovi, který sjedná první kontaktní schůzku, na které seznámí zájemce s možnostmi našeho řešení, způsobu regulace např. (DALI systém) atd. Vyplní spolu informační list obchodního případu a vyžádá si výkresovou dokumentaci provozu. Na základě dostupných informací a požadavku od zájemce, zpracuje náš světelný technik světelný projekt se simulací za použití software DIALUX . Dle výstupu této simulace navrhne projekční oddělení technické řešení na míru, následně obchodní oddělení zpracuje cenovou nabídku na naše výrobky, případně i se zajištěním montážních prací realizovaných námi autorizovanými elektromontéry. Pokud je požadavek, tak také zpracujeme kalkulaci návratnosti investice. Máme realizace „ na míru“, které proběhli již do šesti týdnů od prvního kontaktu, obvykle však 2–3 měsíce.

Jakých úspor elektrické energie dosahujete s vaším řešením? Vzhledem ke klesající ceně elektrické energie je návratnost investic několik let, jakou záruku poskytujete na vaše výrobky?

Projekty pro již zmíněné typy podniků dosahují přímých úspor na energii mezi 50–80%. Tyto úspory jsou dosaženy využitím dostupných technologií nikoli nedodržením norem pro umělé osvětlení. Současný vývoj ceny el. energie částečně prodlužuje návratnost investice, avšak ta je zajímavá jak při nahrazování dosluhujících svítidel, tak i v porovnání při pořízení nových konvenčních svítidel. Například při 24 hodinovém provozu může návratnost být již do 12 měsíců.

V roce 2015 jste stěhovali výrobu do nové výrobní haly, jaké plány máte do budoucna?

Vzhledem k současné vytíženosti výroby připravujeme výstavbu další části výrobní haly, která nám umožní rozšíření sortimentu o nové výrobky, které jsou nyní ve fázi vývoje.

Máte v portfoliu realizací zakázky, které nějakým způsobem vybočují ze standardu ať už rozsahem nebo jinými specifikacemi?

Jako první mě napadá naše první větší realizace v mrazírenských skladech společnosti HOPI s.r.o., kde při teplotách až -40 °C jsou naše svítidla 65 W, která nahradila 400 W výbojky. Co se týká nestandardních rozměrů, tak to je jistě realizace výměny svítidel v expediční hale Východoslovenských železáren v Košicích, s provozní teplotou okolí do 65 °C a délkou haly cca 700 m.

THOME Lighting s.r.o. 
Práchen 178, 
Kamenický Šenov 
info@thomelighting.com 
www.thomelighting.com