nalezených produktůPro všechny výsledky stiskněte enter

Realizace našich svítidel v Jihlavě

Realizace našich svítidel v Jihlavě
Nasvětlené přechody pro chodce v Jihlavě svítidly od THOME Lighting s.r.o.

V roce 2016 byly nasvětleny další přechody pro chodce přes frekventované komunikace v Jihlavě: Jiráskova – U Tunelu, Na Dolech – Centrostav, Na Dolech – Strojírenská, Romana Havelky – Nad Splavem, Polenská – autodíly Pojer, Demlova – ZŠ Březinova, ZŠ Demlova.

„Cílem projektu bylo především zvýšení bezpečnosti chodců na přechodech na nejrizikovějších komunikacích v Jihlavě, neboť jejich stav neodpovídal podmínkám bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích a existovalo zde reálné nebezpečí ohrožení zdraví účastníků silničního provozu, zejména pak chodců,“ uvedl primátor Jihlavy Rudolf Chloupek.

Nově vybudované osvětlení přechodů tvoří stožáry s výložníky s oboustrannými reflexními bezpečnostními polepy, asymetrické svítidlo s možností naklápění a příslušné dopravní značky.

Stavební práce na projektu probíhaly od září do listopadu 2016. Zhotovitelem stavby byla firma AŽD Praha s. r. o. a celkové náklady činily 987 tis. Kč.

Tři ze šesti řešených přechodů byly finančně podpořeny z Fondu Vysočiny v rámci projektu „Bezpečná silnice 2016 – Osvětlení přechodů pro chodce v Jihlavě“. Celková výše poskytnuté dotace z grantového programu Fondu Vysočiny Bezpečná silnice 2016 činí více než 161 tis. Kč.

Jihlava se zvyšování bezpečnosti přechodů pro chodce věnuje dlouhodobě, ročně do této oblasti investuje asi milion korun. Za uplynulých pět let tímto způsobem upravila už čtyři desítky přechodů. V letošním roce hodlá město Jihlava podobným způsobem upravit dalších 17 přechodů pro chodce.

Zdroj: https://www.jihlava.cz/